Întrebări:
[email protected].
A sustine:

Tel: 03-5403-6479 (japonez)
Tel: +1-361-298-0005 (engleză)
Fax: 0488-72-6373
Ore de afaceri:

Luni-vineri 9:00-17:30 JST
Cu excepția sărbătorilor naționale japoneze.

Anunț de angajare: asistent tehnic

Descrierea postului

Căutăm un asistent tehnic care să poată răspunde întrebărilor clienților companiilor japoneze. În calitate de membru al echipei de cercetare și dezvoltare DEISO, acest job presupune ca solicitantul să înțeleagă aspectele tehnice ale serviciilor pe care le oferim și să lucreze cu experți într-un mediu de lucru de comunicare în limba engleză. Solicitantul va răspunde la întrebările companiilor japoneze, atât din punct de vedere tehnic, cât și din punct de vedere administrativ. Răspunsul la întrebările și solicitările clienților noștri prin e-mail, întâlniri la distanță și comunicare în persoană (dacă este necesar). Va trebui să pregătiți, să completați și să depuneți documente și cereri.

Aptitudini necesare:

  1. Nivel nativ în limba japoneză (scris și vorbit).
  2. Cunoștințe de limba engleză la nivel de afaceri
  3. Abilitatea de a învăța aspectele tehnice ale serviciilor și produselor noastre, de a înțelege concepte și idei tehnice
  4. Cunoștințe excelente de Microsoft Office: MS-Word, MS-Excel, MS-PowerPoint, MS-Outlook și instrumente și platforme de lucru la distanță (Zoom, Teams etc.)

Poziția este deschisă candidaților care sunt:

  • Autodirecționat, cu abilități de management și organizare.
  • Poate îndeplini sarcinile de afaceri la timp, poate prioritiza și poate răspunde rapid la solicitările clienților.
  • Cei care pot accepta pozitiv feedback-ul altor oameni și oferă feedback constructiv altora.
  • Posedă abilități transparente de comunicare.
  • Încrezător în sine, cu o atitudine pozitivă.
  • Posedă o dorință de creștere și poate atinge obiectivele.

Cerințe educaționale:

Absolvent universitar (prioritatea este acordată solicitanților care și-au absolvit specializarea în științe).

Tipul postului: Cu jumătate de normă.

Salariu: 1.500 de yeni japonezi pe oră.

Loc de munca: Lucru de la distanță.

Perioadă de probă: 1 lună.

Zile lucratoare: 3-4 zile.

Ore de lucru: 2-4 ore, 9:00 am - 5:30 pm (supus modificărilor).

Sărbători: Sâmbăta, duminica, sărbătorile naționale, sfârșitul anului și sărbătorile de revelion.

Cum se aplică:

Vă rugăm să trimiteți CV-ul și scrisoarea de intenție către [email protected] în engleză sau japoneză.

Despre DEISO: DEISO este o companie orientată spre cercetare, consiliere bazată pe știință și soluții bazate pe cloud, cu sediul în Japonia. Lucrăm pentru durabilitate, mediu, tehnologie, producție, piață, produse și IT.

Descoperiți antrenamentul DEISO: Aprofundați în formarea de ultimă oră, certificată a DEISO în durabilitate, evaluarea ciclului de viață (LCA), software și baze de date LCA, contabilitate GES, amprentă de carbon, declarație de produs de mediu (EPD) și nu numai. Descoperiți portofoliul nostru complet de formare aici.

ro_RORomână

Programe de instruire

Vânzări de sfârșit de an.

Toate programele noastre de formare sunt acum la vânzare!

până la 50% oprit